7 Şubat 2011

Galatasaray'ın 315 metrelik Pankartı

"106 senelik tarihi‚ kimsenin yanına bile yaklaşamadığı sayısız başarıları‚ müzesinde rakiplerinin iki katı kupası olan ilk ve teklerin takımı‚ var olduğundan beri Türk olmayan takımları en çok yenen Türk takımı‚ ülkesinin medarı iftiharı‚ UEFA ve Süper Kupa sahibi‚ dünyanın en büyük taraftar oluşumu Ultraslan´ın gururu‚ 1481´den beri kültürün simgesi‚ 1905´ten beri sporun beşiği‚ anlı şanlı Galatasaray"

Tebrik ederim; tribüne dair yapılan her işe saygı duyduğum gibi bu verilen emeğe de saygı duydum.. Lakin neden kolpa iş peşinde olursunuz hiç anlamam.. Pankart olarak yazılacak söz var, yazılmayacak söz var.. Örneğin "müzesinde rakiplerinin iki katı kupası olan" nedir? İstatistik bilgi verebilecek bir mercan var mı aranızda? Peki "dünyanın en büyük taraftar oluşumu Ultraslan" sözünün altını doldurabilecek bir babayiğit var mı oralarda?

Tamamen "yaptık" diyebilmek için yapışmış bir iş bu ve keşke bu emeğe yazık etmeyip daha dokunaklı bir iş çıkarsaydınız.. Kolpa, yalan, sahtekarlık gibi işlerin peşinde olmasaydınız mesela, ciddi anlamda yürekten tebrik ederdim..

Üç beş pankartı birleştirip "en uzun" sıfatına nail olmak neyi değiştirecek? Averajınızı eksilerden artıya mı taşıyacak mesela? Takımı ateşlemesi durumu? Sanmıyorum..

Demem o ki canlar, biraz delikanlılık cilde iyi gelir..

Müze, kupa, en büyük spor kulübü filan demek?
Sadece Fenerbahçe - Galatasaray arasında ki 'tüm' branş galibiyetlerinde skor elde eden oyuncularımızın baş harfini yazarsak kaç metrelik pankart olur? Tamam kabul ediyorum komik tabi ama en azından 'gerçek' olur, 'harbi' olur, 'uzun' olur en önemlisi 'kalın' olur, 'işlevli' olur filan.. TOKİ mi yaptırıyor bu pankartları size anlamıyorum ki..

Hadi bakalım şimdi boş işlerle uğraşmayı bırakın, magazin işlerle yormayın kafanızı da takımınızla ilgilenin..
Bakın ilgi bekliyor sizden takım..
Hadi abicim, hadi..

Geldiğimizde evde olun, işimiz var sizinle..
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder